Репертоар

СЕЗОН 2013 - 2014 г.

1.„Магия  за  злато“
от Весела Николова Фламбурари
Режисьор: Даниела Христова
Сценография: Христина Недева, Христина Стоилова
Музика: Владимир Джамбазов

  2.„Малката  звездичка“
Режисьор: Веселин  Анев
Сценография: Адриана  Стоянова

СЕЗОН 2012 – 2013 г.

1.„Пепеляшка - Superstar“ рок  мюзикъл с участието на ученици от СОУ“Св. Кл.Охридски“
Либрето: Маргарит Минков
Режисура: Димитър Ялнъзов
Музика: Владимир Джамбазов
Сценография: Ани Ехиян
Хореография: Гергана  Димитрова

   2.„Коледно  приключение“
Режисьор: Даниела  Христова

   3.„Тримата  братя и златната ябълка“
Режисьор: Даниела  Христова
Сценография: Христина  Стоилова
Музика: Владимир Джамбазов

   4.„Под  дъгата“
Режисьор: Велма Кирова
Сценография: Елисавета  Качулева

   5.„Принцесата и свинарят“
Режисьор: Веселин  Анев
Сценография: Адриана Стоянова
Музика: Владимир Джамбазов

СЕЗОН 2011 -2012 г.

1. “Приказка за Ох“ от Таня Михайлова
Режисьор: Димитър Ялнъзов
Сценография: Елисавета Качулева

2. “Бяла приказка“ от Валери Петров
Режисьор: Даниела Христова
Сценография: Христина Стоилова
Музика: Владимир Джамбазов

3. “Какво е Коледа?“ от Даниела Христова
Режисьор: Даниела Христова

4. “Часът на Пепеляшка“ по Шарл Перо
Режисьор: Даниела Христова
Сценография: Христина Стоилова

5.\"ПУК\" от Валери Петров
Режисьор  Велислава Кирилова

СЕЗОН 2010 -2011 г.

1. “Джак и бобеното стебло“ - Английска народна приказка
Режисьор: Даниела Христова
Сценограф: Христина Стоилова
Музика: Владимир Джамбазов

2. “Коледно произшествие“ от Даниела Христова
Режисьор: Даниела Христова

3. “Мартенска приказка“ от Рени Кирова
Режисьор: Рени Кирова

4. “Хензел и Гретел“ по Братя Грим
Режисьор: Даниела Христова
Сценография: Христина Стоилова
Музика: Владимир Джамбазов

5. “Снежната кралица“ по Ханс Кристиян Андерсен
Режисьор: Николай Бояджиев
Сценография: Емелияна Тотева

СЕЗОН 2009 – 2010 г.

1. “Грозното пате“ по Ханс Кристиян Андерсен
Режисьор: Николай Бояджиев
Сценография: Емелияна Тотева
Музика: Нели Лазарова

2. “Котаракът в чизми“ по Шарл Перо
Режисьор: Даниела Христова
Сценограф: Христина Стоилова
Музика: Владимир Джамбазов

3. “Коледата е за всички“ от Васил Громков
Режисьор: Веселин Анев
Сценограф: Адриана Стоянова

4. “Червената шапчица“ по Братя Грим
Режисьор: Петър Петков
Сценография: Веселин Анев

СЕЗОН 2008 – 2009 г.

1. Странни случки „Трите прасенца“ - стара английска приказка
Драматизация и режисура: Теодора Попова
Сценография: Наталия Гочева
Музика: Георги Гарчов

2. “Лошата принцеса“ от Мая Младенова
Режисьор: Мирослав Стоилов
Сценография: Е. Цонкова

3. “Слънчев лъч“ от Александър Попеску
Режисьор: Петър Петков
Сценография: Веселин Анев
Музикално оформление: Детелина Захариева

СЕЗОН 2007 – 2008 Г.

1. “Време за подаръци“ -
коледно шоу по идея на Теодора Попова
Режисьор: Теодора Попова

2. “Всички можем, стига да искаме“ от Веселин Анев
Режисьор: Веселин Анев
Сценография: Адриана Стоянова

3. “С буквите напред“
Постановка: Димитър Ялнъзов
и Петранка Димова

4. “Днес земята се раздруса“
Режисьор: Панайот Цанев
Стихове: Иван Ангелов
”Джак и бобеното стебло” Музика: Евгени Платов

СЕЗОН 2006 – 2007 г.

1. “Искам да бъда нормален“
от Теодора Попова
Режисьор: Теодора Попова
Сценография: Наталия Гочева
Музика: Гергана Василева

2. “Куклата на Мери“ от Теодора Попова
Режисьор: Теодора Попова
Сценография: Николай Демеров
Музика: Гергана Василева

3. “Синята брада“ по Шарл Перо
Режисьор: Димитър Димитров
Сценография: Христина Стоилова
Музика: Петко Манчев

4. “Червената шапчица“ по Братя Грим
Драматизация и режисура: Теодора Попова
Сценография: Елисавета Качулева
Музика: Гергана Василева

СЕЗОН 2005 – 2006 г.

1.“Откъде дойдоха бебетата“ от Теодора Попов
Режисьор: Теодора Попова
Сценография: Николай Демеров
Музика: Гергана Василева

2. ”Коледно приключение”
Режисьор: Съби Събев
Сценография: Катерина Милушева
Музикално оформление: Юлиян Цветков

3. “Любопитното слонче“ по текст на Ръдиард Киплинг
Драматизация: Тодор Вълов
Режисьор: Живка Донева
Сценография: Елисавета Качулева
Музика: Петър Развигоров

4. “Хор на бебетата за мама“
Постановъчен екип: ВС „Мастер“

5. “С огъня игра не бива“
Режисьор: Панайот Цанев
Текст на песните: Иван Ангелов
Музика: Евгени Платов

СЕЗОН 2004 – 2005 г.

1. “Пет невероятни приключения
на Барон фон Мюнхаузен“
Режисьор: Яна Цанкова
Сценография: Веселин Анев

2. “Тримата снежковци“ от Милан Павлик
Превод: Евдалина Сараджалиева
Режисьор: Веселин Анев
Музикално оформление: М. Георгиев

3. “Музикална кутийка“ по албума на Красимир Милетков
Постановка: Юлия Радева и Румен Куртев
Сценография: Стелиян Стоянов
Музика: Красимир Милетков

4. “Приказка за света нов - неготов“ по Ръдиард Киплинг
Постановка: Юлия Радева и Румен Куртев
Сценография: Елисавета Качулева
Музика на живо: Български камерен оркестър
с диригент Димитър Караминков

СЕЗОН 2003 – 2004 г.

1. “Котаракът в чизми“ по Шарл Перо
Режисор: Леонард Капон
Сценография: Елисавета Качулева
Музикално оформление: Детелина Петкова

2. “Коледа в цирка“ от Веселин Анев
Режисьор: Веселин Анев
Музикално оформление: Ст.Илиев

3. “Задави се Меца“ от Ран Босилек
Режисьор: Дарин Петков
Сценография: Иван Цонев

СЕЗОН 2002 – 2003 г.

1. “Дядо Коледа в опасност“
Режисьор: Христина Арсенова

2. “Малка чувалена приказка“ от Людмил Станев
Режисьор и сценограф: Веселин Анев

3. “Рошавата принцеса“ от Дора Рускова
Постановъчен екип: Румен Куртев, Юлия Радева,
Екатерина Илиева
Сценография: Елисавета Качулева
Музика: Елена Иванова

4. “Змейова сватба“ от П. Ю. Тодоров
Режисьор: Яна Цанкова
Сценография: Васил Рокоманов
Костюми: Силва Бъчварова
Кукли: Веселин Анев
Музика: П. Манчев

СЕЗОН 2001 – 2002 г.

1.“Изгряла е месечинка“
Режисьор: Съби Събев
Сценография: Елисавета Качулева
Музика: Костадин Бураджиев

2. “Храбрият оловен войник“ по Андерсен
Режисьор: Росица Миновска
Сценография: Свила Величкова
Музика: Пламен Мирчев-Мирона

3. “В Кралството на времето“
Режисьор: Ирослав Петков
Сценография: Емелияна Тотева

4. “Приказка за Баба Марта“
Постановъчен екип: Е. Илиева, Р. Куртев

5. “За буквите“
Постановъчен екип: П. Димова, М. Вълкова

СЕЗОН 2000 – 2001 г.

1. “Чудо – Калия!“
Постановъчен екип: Юлия Радева, Румен Куртев,
Екатерина Илиева, Миглена Вълкова,
”Музикална

2. “Извънземна Коледа“
Постановъчен екип: Юлия Радева,
Екатерина Илиева, Румен Куртев, Миглена Вълкова,
Елисавета Качулева

3. “Питър Пан“ по Дж. М. Бари
Драматизация и режисура: Христина Арсенова
Сценография: Емелияна Тотева
Музика: Нели Лазарова

4. “Жабокът цар“ по Братя Грим
Режисьор: Веселин Бойдев
Сценография: Кристиян Божков
Музика: Златина Гичева

5. “Пъстри заигралки, за големи и за малки“
Постановъчен екип: Юлия Радева и Румен Куртев

СЕЗОН 1999 – 2000 Г.

1. “Играй с нас“
Постановъчен екип: Юлия Радева, Румен Куртев

2. “Пипи Дългото чорапче“
по Астрид Лидгрен
Драматизация и режисура: Яна Цанкова
Сценография: Веселин Анев

3. “Oтпуск за Дядо Коледа“
Постановъчен екип: Юлия Радева,
Екатерина Илиева, Петранка Димова,
Миглена Вълкова, Иван Шаферов

4. “Папагалчето Пай“
от Йордан Тодоров
Режисьор: Йордан Тодоров
Сценография: Елисавета Качулева

5. “Бременските музиканти“ по Братя Грим
Моноспектакъл на актрисата Юлия Радева
Драматизация и режисура: Леонард Капон
Сценография: Вирджиния Петкова

СЕЗОН 1998 – 1999 г.

1. “Добро утро, лека нощ“
по текст на Доналд Бисет
Драматизация: Тодор Вълов
Режисьор: Живка Донева
Сценография: Елисавета Качулева
Музика: Димо Стоянов

2. “За буквите“
Постановъчен екип: Петранка Димова, Миглена
Вълкова,Рени Кирова

СЕЗОН 1997 – 1998 Г.

1. “Приказки и букви“
Драматизация: Рени Кирова
Постановъчен екип: Петранка Димова,
Миглена Вълкова, Рени Кирова

2. “Питър Пан“
Драматизация и режисура:
Христина Арсенова
Сценография: Емелияна Тотева
Музика: Нели Лазарова

3. “Палечко“
от Карел Востарек
Драматизация и режисура:
Бианка Бенковска
Сценография: Е. Аврамов
Музика: Д. Георгиев

4. “Аладин“
Драматизация и режисура:
Леонард Капон
Сценография: Вирджиния Петкова
Музика: Нели Лазарова

СЕЗОН 1996 – 1997 г.

1.“Приказка за правилата“ от Юлия Радева
Режисура и сценография: Юлия Радева

2. “Мечето Рим-чим-чи“
Драматизация: Маргарита Ангелова
Постановка: Маргарита Ангелова,
Иван Шаферов
Сценография: Елисавета Качулева
Музика: Чавдар Кателиев

3.“Веселата уличка“
по Маргарит Минков и Стефан Цанев
Драматизация и режисура: Гергана Краева
Сценография: З. Стойкова
Музика: А. Тотев

4.“Снежното момче“
от Пенчо Манчев
Режисьор: Венелин Кьосев

СЕЗОН 1995 – 1996 г.

1. “Чими“ от Борис Априлов
Режисьор: Живка Донева
Сценография: Доньо Донев
Музика: Петър Развигоров

2. “Мнимият принц“
от Вилхелм Хауф
Драматизация и режисура: Христина Арсенова
Сценография: Емелияна Тотева
Музика: Златина Гинчева

3. “За нас, малките“
по стихове на Дора Габе
Постановъчен екип: Миглена Вълкова, Маргарита
Ангелова, Рени Кирова, Иван Шаферов,
Сценография: Елисавета Качулева
Музика: Чавдар Кателиев

4. “Снежанка и нейните помощници“
Режисьор: Съби Събев
Сценография: Елисавета Качулева
Музика: Чавдар Кателиев

СЕЗОН 1994 – 1995 г.

1. “Кучето, което се научило да лае“
от Джани Родари
Драматизация и режисура: Венелин Кьосев
Сценография: Свила Величкова
Музика: Хайгашод Агасян

”Папагалчето Пай”
”Бременските музиканти”
”Жабокът цар”

2. “Снежното момиче“ от Пенчо Манчев
Драматизация и режисура: Венелин Кьосев

3. “Копче за сън“ от Валери Петров
Режисьор: Съби Събев
Сценография: Томияна Томова-Начева

4. “Изчезналите ботуши“
от Теменужка Коларова
Режисьор: Съби Събев
Сценография: Катерина Милушева
Музикално оформление: Юлиян Цветков

СЕЗОН 1993 – 1994 г.

1. “Ах, този змей“ от Ива Пержинова
Режисьор: Живка Донева
Сценография: Свила Величкова
Музика: Петър Развигоров

2. “Летящото прасенце“ от Сергей Козлов
Режисьор: Венелин Кьосев
Музика: Хайгашод Агасян

3. “Принц Скрежко“
Режисьор: Стефан Москов
Сценография: Леонард Капон

СЕЗОН 1992-1993 г.

1. “Звездичко“ по Иржи Стржеда
Режисьор: Венелин Кьосев
Сценография: Мая Петрова
Музика: Хайгашод Агасян

2. “Яйцето“ от Васил Априлов
Режисьор: Иван Шаферов
Сценография: Катерина Милушева
Муз. оформление: Юлиян Цветков

3. “Случки срещу Нова година“
Режисьор: Емилия Цанкова

СЕЗОН 1991 -1992 г.

1. “Патенцето“ от Нина Гернет

2. “Мечо Пух“ от Алън Милън
Драматизация: Миглена Вълкова
Постановка: Миглена Вълкова,
Екатерина Илиева, Петранка Димова
Сценография: Катерина Милушева
Музикално оформление: Юлиян Цветков

3. “Елхата“ от Туве Янсон
Превод от Теодора Джебарова
Драматизация и режисура: Росица Миновска

4. “Хензел и Гретел“ по Братя Грим
Режисьор: Венелин Кьосев
Сценография: Мая Петрова
Музика: Петър Цанков

СЕЗОН 1990 – 1991 г.

1. “Приказки от скъсания джоб“
от Венелин Кьосев
Постановка: Венелин Кьосев
Сценография: Мая Петрова
Музика: Петър Цанков

2. “Приказка за Баба Марта“ от Йордан Тодоров
Постановка: Рени Кирова

3. “Истории с куфар“ от Нина Гернет
Превод от Мария Милева
Музика: Владимир Кераджиев

4. “Приказки за теб“ от Маргарит Минков
Драматизация и режисура: Росица Миновска
Сценография: Свила Величкова
Музика: Методи Иванов

СЕЗОН 1989 -1990 Г.

1. “Шивачът на приказки“ от Сашо Серафимов
Режисьор и музикално
оформление: Леонард Капон
Сценография: Силва Бъчварова

2. “Маша и мечокът“
Превод от И.Пауновски и Д. Станкова
Постановка: Юлия Радева, Екатерина Илиева,
Димитър Костадинов, Петър Петков
Музика: Д. Захариева

“В лунната стая“
“Някои могат, други - не!“
“Най - хубавото село“
“Приказки за теб“
“Патилата на Павлушка“
“Глупавият вълк“

“3. “Истории с усмивки“ от Рада Москова
Постановка: Рени Кирова,
Петранка Димова и Иван Шаферов
Сценография: Стелиян Хаджиев

4. “Тримата снежковци“ от Милан Павлик
превод от Т. Сараджалиев, Л. Узунова, Р. Узунов
Постановка: Владимир Парушев
Музика: Методи Иванов

СЕЗОН 1988 - 1989 г.

1. “Сърдитко“ от М. Супонин, превод Иван Николов
Режисьор: Руска Цекова
Музиално оформление: М. Михайлова

2. “Летящото прасенце“ от Сергей Козлев
Режисьор: Венелин Кьосев
Сценография: Свила Величкова
Музика: Хайгашод Агасян

3. “Глупавият Вълк“
Режисьор: Павлик Пръвчев, Стефан Москов
Сценография: Леонард Капон
Музика: Юри Стойков

4.“Новогодишни бъркотии“
Режисьор: Павлик Пръвчев

СЕЗОН 1987 – 1988 г.

1. “Кучето, което не можело да лае“
от Стефка Йорданова
Режисьор: Лъчезар Стефанов
Художник: Ани Пулиева
Музика: Методи Иванов

2. “Снежното момиче“ от Веселина Цанкова

3. “Най-хубавото село“ от Рада Москова
Режисьор: Стефан Москов
Художник: Хана Ралева
Музика: Антони Дончев

4. “Патилата на Павлушка“ от Криста Бендова
превод от Вътьо Раковски
Режисьор: Стефка Йорданова
Художник: Ана-Мария Сомолани
Музика: Владимир Джамбазов

СЕЗОН 1986 – 1987 г.

СЕЗОН 1986 – 1987 г.
1. “Някои могат, други - не!“
по мотиви от приказката на
Маргарит Минков
„Как беше изобретено летенето”
Драматизация: Стефан Москов и Симон Шварц
Режисьор: Стефан Москов
Сценография и кукли: Хана Ралева
Музика: Антоний Дончев

2. “Принц Скрежко“ по Джани Родари
Драматизация: Стефан Москов
и Леонард Капон
Художник: Т. Карамалаков
Музика: Светла Василева

3.“Меко казано“ по Валери Петров
Режисьор: Стефан Москов
Художник: Леонард Капон

СЕЗОН 1985 – 1986 г.

1. “Чувалът с картофи“ от Ле Мерсие дьо Невийл,
превод от Владимир Парушев
Режисьор: Маруся Петрова
Художник: Е. Лачева

2. “Да измислим приказка“ от Нина Стойчева
Режисьор: Лъчезар Стефанов
Художник: В. Неделчев
Музика: Александър Райчев

3. “Приказка № 5“ от Веселина Цанкова
Режисьор: Бианка Бенковска

4. “По заповед на щуката“ по В. Сударушкин
Превод от Тихомир Йорданов и Петър Алишев
Режисьор: Маруся Петрова
Художник: Стефан Стефанов
Музика: Теодора Сотирова

5. “Приказка за житената питка“
Драматизация и Режисура: Маруся Петрова
Художник: Стефан Стефанов

СЕЗОН 1983 -1984 г.

1. “Карнавал на животните“ по музика на Сен Санс
Режисьор: проф. Николина Георгиева

2. “Картини от една изложба“
по музика на Мусоргски
Режисьор: Бисерка Колевска

3. “Равноденствие и куклено шоу“
по музика на Жан Мишел Жар
Сценарий, сценография и режисура:
Боньо Лунгов и Съби Събев

4. “Привидението“ от Борис Априлов
Режисьор: Д. Павлов
Художник: Иван Цонев”

5. “Подаръкът на Снежанка“ от Сашо Серафимов
Режисьор: Михаил Василев

СЕЗОН 1982 – 1983 г.

1. “Хем на слънце, хем на сянка“ от С. Гьошев
Режисьор: Кирякос Аргиропулос
Художник: Петя Стойкова

2. “Разкажи ми“ от Иржи Стржеда,
превод от Евдалина Сараджалиева
Режисьор: Е.Цонева
Художник: Иван Цонев
Музикално оформление: Малина Михалкова

3. “Вълшебният ботуш“ от Г. Матвеев
Режисьор: Георги Ряпов
Художник: Иван Цонев

4. “Момче и вятър“
от Рада Москова и Надя Трендафилова
Режисьор: Е. Цонева
Художник: Иван Цонев
Музика: Симо Лазаров

СЕЗОН 1981 - 1982 г.

1. “Тайнственият хипопотам“ от В. Лившиц
Режисьор: Злати Златев
Художник: Иван Цонев

2. “Смелите животни“ от Ян Озабъл
Режисьор: В. Турекова
Художник: Е.Якобисова

3. “Аз и чичо Сашо“ от М. Гочева и Г. Пасков
Режисьор: Руска Цекова
Художник: Д.Николова

4. “Когато цъфне маргаритката“ от Рада Москова
Режисьор: Злати Златев
Художник: Иван Цонев
”Котаракът в чизми”
”Принцеса кукувичка”

5. “Тримата снежковци“ от Рада Москова
Режисьор: Михаил Василев
Художник: А.Неделчев

СЕЗОН 1980 - 1981 г.

1. “Път на Надето, моля!“ от Катя Воденичарова
Режисьор: Петър Александров
Художник: Екатерина Енева

2. “Пепеляшка“ по музика на Прокофиев
Режисьор: Лиляна Дочева
Художник: Л.Ангелова

3. “Маша и мечокът“ от Пенчо Манчев
Режисьор: Руска Цекова
Художник: Е.Якобисова

4. “Патенцето“ от Нина Гернет
Режисьор: Руска Цекова
Художник: Иван Цонев

СЕЗОН 1979 - 1980 г.

1. “Дворецът на мравките“ от Максим Асенов
Режисьор: Петър Александров
Художник: Никола Богданов

2. “Хайдут Сидер“ от Кръстьо Дренски
Режисьор: Руска Цекова
Художник: Никола Богданов

СЕЗОН 1978 - 1979 г.

1. “Червените дяволчета“ от Христо Илиев
Режисьор: Руска Цекова
Художник: Никола Богданов

2. “Момчето и хвърчилото“ от Л. Владков
Режисьор: Евдалина Сараджалиева
Художник: Генади Табаков

3. “Хитрините на Кума Лиса“ от Кръстьо Дренски
Режисьор: Д.Попов
Художник: Никола Богданов

4. “Къде е Дядо Мраз“ от Пенчо Манчев
Режисьор: Руска Цекова
Художник: Никола Богданов

СЕЗОН 1977 - 1978 г.

1. “Петлето Кук“ от Драгни Драгнев
Режисьор: Руска Цекова
Художник: Никола Богданов

2. “Поп и слуга“ по Александър Пушкин
Режисьор: Ян Хижнай
Художник: Юро Шер

3. “Тайнственото чекмедже“ от Ю. Волски
Режисьор: Руска Цекова
Художник: Никола Богданов

4. “Новогодишни миниатюри“ от К. Дренски
Режисьор: Руска Цекова
Художник: Никола Богданов

СЕЗОН 1976 - 1977 г.

1. “Приказен град“ от Йордан Тодоров
Режисьор: Руска Цекова
Художник: Никола Богданов

2. “Дай бабо, огънче“ от Катя Воденичарова
Режисьор: Руска Цекова
Художник: Никола Богданов

СЕЗОН 1975 - 1976 Г.

1.“Червената шапчица“ от Нина Стойчева
Режисьор: Руска Цекова
Художник: Никола Богданов

СЕЗОН 1974 - 1975 г.

1. “Приказен град“ от Йордан Тодоров
Постановка: Йордан Тодоров
Режисьор: Руска Цекова
Художник: Л.Ангелова

2. “Познати истории“ от Васил Инджев (пантомима)
Режисьор: Васил Инджев

СЕЗОН 1973 - 1974 Г.

1.“Максимка“ от Йордан Тодоров
Режисьор: Злати Златев
Художник: Иван Цонев

2. “Трите цвята на розите“ от Ян Хижнай
Режисьор: Ян Хижнай
Художник: Никола Богданов

СЕЗОН 1972 - 1973 Г.

1. “Пластелинко“ от Еди Шварц
Режисьор: Руска Цекова
Художник: Никола Богданов

2. “Котаракът в чизми“ от Нина Стойчева
Режисьор: Руска Цекова
Художник: Иван Цонев

3. “Принцеса кукувичка“
Режисьор: Вера Турикова
Художник: Я. Погорилова

СЕЗОН 1971 - 1972 Г.

1. “Веселите петлета“ от А. Мочуров
Режисьор: Злати Златев
Художник: Николай Изварин

2. “Приказка за житното зрънце“ от К. Дренски
Режисьор: Руска Цекова
Художник: Николай Изварин

3. “Играй безкрай“ от Димитър Димитров
Режисьор: Руска Цекова
Художник: Никола Богданов

СЕЗОН 1970 - 1971 Г.

1. “Вълшебникът от Ос“ от Димитър Димитров
Режисьор: Николай Генов
Художник: Николай Изварин

2. “Кой не си знае името?“ от Пенчо Манчев
Режисьор: Пенчо Манчев
Художник: Иван Цонев

3. “Момче и вятър“ от Надя Трендафилова
Режисьор: Руска Цекова
Художник: Никола Богданов

“СЕЗОН 1969 – 1970 г.

1. “Червените дяволчета“ от Христо Илиев
Режисьор: Руска Цекова
Художник: Цвятко Цветков

2. “Който бърза бърка“ от М. Никулеско
Режисьор: Донка Патърчанова
Художник: Мая Петрова

3. “Най-големият приятел“ от Прокофиев и Сапгир
Режисьор: Донка Патърчанова
Художник: Мая Петрова

4. “Лакът брада“ от Е. Чепчакова
Режисьор: Ян Хижнай
Художник: Л.Сикора

5. “Джуджетата на Дядо Мраз“ от Д. Димитров
Режисьор: Руска Цекова
Художник: Л. Ангелова

СЕЗОН 1968 – 1969 г.

1. “Фокусникът Ботафого“ от Фелдек
Режисьор: Николай Генов
Художник: Никола Богданов

2. “Червената шапчица“ от Нина Стойчева
Режисьор: Руска Цекова
Художник: Никола Богданов

3. “Юнакът и златната ябълка“
от Николина Георгиева
Режисьор: Николай Генов
Художник: Никола Богданов

“Момче и Вятър“
“Подвигът на пионера“

СЕЗОН 1967 – 1968 г.

1. “Мечо Пух“ от Николина Георгиева
Режисьор: Руска Цекова
Художник: Никола Генов

2. “Играчките на Михаела“ от Ал. Попеску
Режисьор: Руска Цекова
Художник: Никола Богданов

3. “Галошите на щастието“ от Живко Сотиров
Режисьор: Николай Генов
Художник: Никола Богданов

СЕЗОН 1966 – 1967 г.

1. “С Хитър Петър на панаир“ от К. Воденичарова
Режисьор: Руска Цекова
Художник: Йорданка Личева
Музика: Петър Крумов

2. “Заешко училище“ от Пенчо Манчев
Режисьор: Николай Генов
Художник: Никола Богданов

3. “Рокличка с картинки“ от В. Филипов
Режисьор: Руска Цекова
Художник: Цвятко Цветков

4. “Детективът Руца“ от М. Тодя
Режисьор: Руска Цекова
Художник: Никола Богданов

5. “Чуче“ от М. Андреев
Режисьор: Николай Генов
Художник: Никола Богданов

СЕЗОН 1965 – 1966 г.

1. “Любопитното слонче“ от Владичина
Режисьор: Руска Цекова
Художник: Никола Богданов

2. „Помощникът на Дядо Мраз“
от Атанас Илков и Т. Траянов
Режисьор: Руска Цекова
Художник: Иван Цонев

3. “Пиратският остров“ от Марк Корабелник
Режисьор: Руска Цекова
Художник: Иван Цонев

СЕЗОН 1964 – 1965 г.

1. “Подвигът на пионера“
от Б. Ахчийски и Лиляна Бояджиев
Режисьор: Руска Цекова
Художник: Никола Богданов

2. “Вълшебният галош“ от А. Матвеев
Режисьор: Руска Цекова
Художник: Никола Богданов

3. “Буратино“ от Е. Борисов
Режисьор: Руска Цекова
Художник на кукли: Иван Цонев
Художник на декор: Никола Богданов
Музика: Кирил Цибулка

СЕЗОН 1963 – 1964 Г.

1. “По заповед на щуката“ от Елизавета Тараховска
Режисьор: Руска Цекова
Художник: Иван Цонев

2. “Мечо закачко“ от Пенчо Манчев
Режисьор: Руска Цекова
Художник: Никола Богданов

3. “Дядо Мраз и Снежко-белодрешко“ от Пенчо Манчев
Режисьор: Руска Цекова
Художник: Никола Богданов

4. “Трите прасенца“от Л. Дочева и Г. Димитров
Режисьор: Руска Цекова
Художник: Никола Богданов

СЕЗОН 1962 - 1963 Г.

1. “Свирчица и гърненце“ от Валентин Катаев
Режисьор: Руска Цекова
Художник: Никола Богданов

2. “Тим и Том“ от А.Висоцка
Режисьор: Руска Цекова
Художник: Никола Богданов

3. „Вълшебните бонбони“ от Марк Карабелник
Режисьор: Руска Цекова
Художник: Никола Богданов

4. „Момче и вятър“ от Надя Трендафилова
Режисьор: Руска Цекова
Художник: Никола Богданов

5. “Патилата на Скок-Подскок“ от Никола Кръстев
Режисьор: Руска Цекова
Художник: Никола Богданов

6. “Макс и Мориц“ от Пенчо Манчев
Режисьор: Руска Цекова
Художник: Никола Богданов